Szczęśliwy numerek na dziś:

10Nasi PARTNERZYDyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zaprasza wszystkich uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w dniu 03 września 2018 o godzinie 09:oo w Kinie „Marzenie”.
Informujemy również, że uroczysta Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się w dniu 03 września 2018 o godzinie 08:00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

W kwietniu mieliście za zadanie znaleźć wiosnę i pokazać ją na zdjęciach. Tym razem najciekawsze prace przygotowali: Marcin Kawik - I miejsce, Patrycja Oleksyk - II miejsce i Zuzanna Ptasznik - III miejsce.
Wyróżnienia otrzymują: Weronika Chudy, Anna Kapustka i Angelika Klich - wszyscy
z klasy 2b.
W maju tematem konkursu jest "moje hobby".
Zobaczcie zdjęcia. KONK_FOT_KWIEC.JPG

Dziś w kinie "Marzenie" pożegnaliśmy naszych maturzystów. Najlepsi uczniowie odebrali z rąk pana dyrektora Mariana Kozika świadectwa
z wyróżnieniem, a także nagrody za wyniki sportowe, udział w konkursach i działalność na rzecz szkoły.

Pierwszy etap życiowej podróży maturzystów "Siódmego" podsumowali uczniowie klasy 2e w prezentacji multimedialnej, w której przypomnieli ciekawe wydarzenia
z życia trzecioklasistów.
Matury rozpoczynają się 4 maja, wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia!
Zobaczcie zdjęcia. zakroku_kl3_2018.JPG

Zakończyliśmy trzecią edycję Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego.
W pięciu etapach wzięło udział łącznie 104 uczniów naszej szkoły.

W wyniku całorocznej rywalizacji najwyższe wyniki uzyskali:
klasy I - Karol Sokołowski 1a
klasy II - Sylwester Wielgus 2a
klasy III - Michał Piotrowski 3b
Serdecznie dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom anglistom układającym zagadnienia konkursowe.
E. Krzemińska konkang_2018.jpg

Gimnazjaliści, cieszymy się, że mogliśmy Was gościć dzisiaj podczas Dnia Otwartego VII Liceum Ogólnokształcącego. Mamy nadzieję, że ciekawie spędziliście czas, obejrzeliście szkołę, poczuliście jej atmosferę
i skorzystaliście z licznych, przygotowanych specjalnie dla Was atrakcji.

Do zobaczenia we wrześniu!
Zobaczcie, jak było: galeria 1 i galeria 2.
dzienotwarty_2018.JPG

We wtorek, 24 kwietnia prawie setka maturzystów naszej szkoły udała
się wraz z wychowawcami i katechetami, do jasnogórskiego sanktuarium.

Tam przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej modlili się
o potrzebne łaski na czas zbliżającej się matury i rekrutacji na studia. Ale każde osobiste spotkanie z Maryją jest też dobrą okazją do zatrzymania się i zawierzenia Jej całego swojego dorosłego życia. Pielgrzymka maturzystów to zaproszenie dla młodych, aby pomyśleli o swojej przyszłości, o tym że każdy z nas powołany jest do świętości i powinien odkryć w jaki sposób to powołanie realizować - w życiu małżeńskim, kapłańskim czy zakonnym.
Podczas kilkugodzinnego pobytu na Jasnej Górze modliliśmy się nabożeństwem Drogi Światła, mieliśmy czas na zwiedzenie Sanktuarium i spowiedź,
a kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza Święta, którą koncelebrował
ks. Łukasz Matyka.

Swoimi wrażeniami podzieliły się uczennice klasy 3e:
"Wyjazd do Częstochowy dał nam, maturzystom, nową silę i motywację. Przez spotkanie z naszą Matką Maryją nabraliśmy pewności, że wszystko jest możliwe. Czujemy, że z Maryją możemy zdać wszystkie egzaminy, zarówno egzamin maturalny jak i codziennie zdawane przez nas egzaminy z życia i naszej wiary".

Zabaczcie zdjęcia. czestochowa_2018.JPG

Uwaga maturzyści!

23
kwietnia
2018

W piątek, 27 kwietnia zapraszamy wszystkich maturzystów na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w kinie "Marzenie"
o godz. 9.

Wcześniej, o godz. 8 w Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie msza święta w ich intencji.

Zachęcamy do czytania

25
kwietnia
2018

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich młodzież z klasy 1f, na wzór katalońskiej tradycji, przekazała mieszkańcom miasta książki oraz kwiaty. Tym samym promowała czytelnictwo.
Happening cieszył się dużym zainteresowaniem. uwolnijksiazke_2018.jpg

Dzisiaj nasza drużyna zajęła drugie miejsce w finale Licealiady Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.
Wygraliśmy z XVI LO 3-0, IV LO 2-0, ZSOiT 2-0, zremisowaliśmy z ZSTZ 0-0 oraz przegraliśmy z gospodarzem turnieju I LO 0-1.
Graliśmy w składzie: Daria Adamska, Karolina Chudeusz, Beata Kantor, Ewelina Kozioł, Kinga Petela, Karolina Piwowarczyk, Klaudia Skrzyniarz, Gabriela Zabawa. Opiekunem drużyny jest pan Tomasz Żmuda. licealiada_2018_dznozna.jpg

20 kwietnia uczniowie klas 3e i 2f, pod opieką p. Agnieszki Kani,
p. Urszuli Banaś-Mróz, p. Agaty Leśniowskiej, uczestniczyli w dniach otwartych PWSZ
w Tarnowie.

Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy oraz wysłuchali ciekawych wykładów z dziedziny biologii między innymi: na temat prawidłowego badania piersi, mieli możliwość przeprowadzenia badania
i zdiagnozowania guzków w piersi i węzłach chłonnych.

Czy wiesz że:
Na rosnącą zachorowalność na raka piersi ma wpływ wiele czynników. Wielce prawdopodobne, że szkodzi nam zwiększająca się liczba samochodów, zanieczyszczone powietrze, sztuczna żywność. Coraz częściej mówi się również
o przemysłowych estrogenach – substancjach chemicznych, które oddziałują podobnie jak naturalne estrogeny i mogą mieć wpływ na zdrową tkankę piersi. Industrialne warunki życia, dieta i stres także nie są obojętne dla zdrowia. Jeśli chodzi o predyspozycje genetyczne, to jest w Polsce grupa 500 tys. kobiet – głównie z nieprawidłową mutacją genu BRC1 lub genu CHEK2. U nich ryzyko raka piersi jest od pięciu do dziesięciu razy większe niż u przeciętnej Polski. Regularne badanie piersi powinno być priorytetem w grupie nosicielek mutacji BRC1. Należy podkreślić, że rak piersi, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie wykryty, jest całkowicie uleczalny. Jeśli guzek ma nie więcej niż 2 cm oraz nie ma przerzutów do węzłów chłonnych, to istnieje duża szansa na pełne wyleczenie. Badanie piersi pozwala wychwycić zmiany nowotworowe w niższym stopniu zaawansowania. Niestety, wciąż wiele Polek umiera, bo nie chodzą na badania, a guz diagnozuje się u nich zbyt późno.

Ponadto mieliśmy możliwość obejrzenia ciekawych doświadczeń chemicznych.
Zobaczcie zdjęcia.
pwsz_pokazy.jpg

W ubiegły czwartek odbył się ostatni etap III Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Tym razem uczestnicy zmagali się ze zrozumieniem tekstu pisanego. Udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły, a najliczniej zaprezentowała się klasa 2a - 15 osób.
Oto zwycięzcy:
klasy I - Karol Sokołowski 1a
klasy II - Agnieszka Łabędź 2a
klasy III - Michał Piotrowski 3b
Wszystkim dziękuję za udział, wkrótce podsumowanie całorocznej rywalizacji. E.Krzemińska

Dzisiaj odbył się finał XVII Memoriału Stanisława Jedlińskiego w piłce siatkowej chłopców, organizowanego przez ZSME w Tarnowie. Zajęliśmy w tym turnieju II miejsce wygrywając z ZST 2:0, drugi mecz zaliczony
z poprzedniego tygodnia z XXI LO 2:0, pokonali nas jedynie gospodarze - ZSME, ale po wyrównanej i zaciętej walce 2:1 w setach. Dodatkowo Grzegorz Rubacha otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego rozgrywającego turnieju.

Graliśmy w składzie: Adam Szwed, Kamil Kuta, Grzegorz Rubacha, Krystian Wielgus, Krzysztof Mruk, Kacper Górka, Filip Starzec, Igor Wójcik.
Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć.
siata_jedlinski.JPG

13 kwietnia uczniowie VII LO pod opieką nauczycieli: Agnieszki Kani, Agaty Bochenek i Andrzeja Mleczki zwiedzili w Krakowie wystawę "Body Worlds".
Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez dr Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa, jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie.
Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, ale też kruchy jest nasz organizm. Poprzez plastynację, ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając możliwość widzom zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli.
Wszystkie eksponaty pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się przekazać je na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.
Co ciekawe, obecnie w jego programie dawców ciał na potrzeby plastynacji jest 13 dawców polskiego pochodzenia.

„Body Worlds”
Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia poprzez serie plastynatów całego ciała, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała, które dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka . Pokazuje, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, bada sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Obok siebie przedstawiono narządy zdrowe i chore, dzięki czemu zobaczymy m.in. jak palenie wpływa na płuca.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących budowy i funkcjonowania organizmu. Wystawa uświadomiła im, jak ważną kwestią dla każdego z nas jest zdrowy tryb życia. Zobaczcie sami.
body_worlds.jpg

12 kwietnia Grzegorz Rubacha zwycięzca naszego Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej wziął udział w XIX Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez IV LO w Tarnowie.
Zachwycił jury i widownię swoim występem i zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Serdecznie gratulujemy utalentowanemu tenorowi!
grzesiek_rubacha.jpg

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, która odbyła się w Alei Dębów Katyńskich w Tarnowie.
Podczas spotkania wręczone zostały także nagrody w konkursie "Ofiary Katynia
z ziemi Tarnowskiej", w którym uczennica klasy 2b, Wiktoria Kwiek zajęła pierwsze miejsce.
deby_katynskie_2018.jpg

Jak co roku VII LO przygotowało swoje stoisko na Miejskie Targi Edukacyjne, które w środę i czwartek odbywały się w siedzibie OHP przy ul. Mościckiego.
Nasi uczniowie i nauczyciele rozdawali ulotki i foldery poświęcone szkole, informowali gimnazjalistów o ofercie edukacyjnej i udzielali odpowiedzi na pytania, wręczali szkolne gadżety. targi_edu_2018.JPG

W kwietniu uczniowie wszystkich klas I i II sprawdzali swoją pisownię podczas niemieckojęzycznego dyktanda.
Najlepsi w ogólnoszkolnym dyktandzie j. niemieckiego dla klas I:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Języka Niemieckiego klas I uzyskała Weronika Bartosz z kl. If
II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii Języka Niemieckiego klas I zdobyła Kinga Zegar z klasy Ie.

Laureaci ogólnoszkolnego dyktanda j. niemieckiego dla klas II:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Języka Niemieckiego klas II zdobyli ex aequo Natalia Brataniec z klasy II c i Sylwester Wielgus z klasy IIa
II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii Języka Niemieckiego klas II wywalczyła Dominika Kosiba z klasy II c.
Gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w ostatnim etapie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia o godz. 10
w sali nr 1.

Tematyka konkursu: czytanie za zrozumieniem.
Serdecznie zapraszamy - nauczyciele angliści.

Uwaga maturzyści!

12
kwietnia
2018
maraton_mat.jpg

5 kwietnia klasa 1c uczestniczyła w Matematycznym Czwartku zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Tematem wykładu, który poprowadził dr Paweł Borówka, były funkcje liniowe i ich zastosowanie. Następnie uczniowie mieli okazje wziąć udział w quizie, by sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki i historii Uniwersytetu.
Zobaczcie więcej zdjęć.
wyklad_uj_2018.jpg

Zaśpiewali najpiękniej

12
kwietnia
2018

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Grzegorz Rubacha - klasa II c
II miejsce – Karolina Pocica - klasa III b
III miejsce – Weronika Kubala - klasa I a
Wyróżnienia – Kinga Bujak i Jakub Przybysz - klasa I f
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Organizatorzy: p. Urszula Banas-Mróz i p. Magdalena Stochmal.
Zobaczcie uczestników konkursu.
konkurs_piosang_2018.JPG

W piątek 6 kwietnia, reprezentacja VII LO wzięła udział w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt
o Puchar Dyrektora IV LO w Tarnowie. Drużyna naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Karolina Piwowarczyk.

Graliśmy w składzie: Daria Adamska, Paulina Kędzior, Klaudia Skrzyniarz, Beata Kantor, Karolina Piwowarczyk, Izabela Sikora, Natalia Madej, Kamila Starzyk, Anna Kwiek, Joanna Radziszewska, Adrianna Gwizd. Gratulujemy!
Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć.
siatkasz_3miejsce_2018.jpg

Dzisiaj drużyna VII LO uczestniczyła w Memoriale Stanisława Jedlińskiego w piłce siatkowej chłopców organizowanym przez ZSME.
Wygraliśmy dwa mecze, z XXI LO - 2:0 i z IV LO 2:0 w setach, i awansowaliśmy
z pierwszego miejsca do finału, który zostanie rozegrany za tydzień. Graliśmy
w składzie: Grzegorz Rubacha, Kamil Kuta, Krystian Wielgus, Krzysztof Mruk, Kacper Górka, Filip Starzec, Igor Wójcik.
siatka_kwiec_2018.JPG

TOP ONE naszej szkolnej biblioteki "Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdalena Witkiewicz, Wyd. FILA 2017
Jest to powieść o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszość. Polecam powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy serce...
czeresnie.JPG

Konkurs dziennikarski

8
kwietnia
2018

Zapraszamy do udziału w konkursie dziennikarskim
Szczegóły w regulaminie.

Jesteśmy już po czwartym etapie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego.
Oto zwycięzcy:
klasy I - Karol Sokołowski 1c
klasy II - Sylwester Wielgus 2a, Oliwia Oratowska 2b, Grzegorz Wach 2c
klasy III - Michał Piotrowski 3b
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w kwietniu do udziału w ostatnim w tym roku szkolnym etapie konkursu.

Wielkanoc 2018

27
marca
2018
wielkanoc_2018.jpg

Klasa 2 f miała niecodzienną okazję spotkać się z pisarzem i tłumaczem, autorem licznych opowiadań i książek: "Błędy" (2008), "Przemytnik cudu" (2008), "Zaksięgowani" (2009), "Dżozef" (2011), "W odbiciu" (2011)
i wielu innych.

Szkolna biblioteka wzbogaciła się o książkę Jakuba Małeckiego pt. "Dygot" (2015). Zapraszam do lektury.
spotkanie_malecki.jpg

22 marca odbył się IX Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach organizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego
w Tarnowie. Tematem przewodnim konkursu były Pieniny.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy 2c: Artur Solak, Robert Gawlik
i Dominika Kosiba, pod opieką pana Andrzeja Mleczko. Nie udało nam się co prawda zając miejsca na podium, ale humory dopisywały. Najważniejszy jest nie tylko udział, ale chęć wystartowania w konkursie za rok. Tym razem test sprawdzi wiedzę
z rozległego Beskidu Żywieckiego.
konkurs_ogorach_2018.jpg

16 marca grupa uczniów z klasy 2c wraz z opiekunem panem Andrzejem Mleczko odwiedziła cmentarz żydowski w Tarnowie. Uczniowie mogli dowiedzieć się nieco więcej o zwyczajach pogrzebowych tarnowskich Żydów i rodzajach nagrobków.
Do dzisiaj zachowały się nagrobki znanych żydowskich rodzin, np. Szancerów, Merzów, Maschlerów oraz tarnowskich rabinów (chociażby Samuela Szmelke Horowitza zmarłego w 1713 r.) Dzięki bogatej symbolice z żydowskich macew (nagrobków) można dowiedzieć się o profesji zmarłej osoby.
Na zdjęciu wyszukany przez nas grób Leona Kraemera, kapelmistrza i kompozytora. Przy pomniku, wzniesionym w 1946 r. nasza grupa również uczciła pamięć tarnowskich Żydów zamordowanych przez Niemców w latach II wojny światowej.
Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć.
cmantarz_zydowski.jpg

13 kwietnia w Akademii Górniczo - Hutniczej odbędzie się Dzień Otwarty AGH. Tego dnia odwiedzający będą mogli zwiedzić laboratoria, zapoznać się z ofertą uczelni oraz porozmawiać ze studentami i wykładowcami.
Zajrzyjci na stronę AGH.

Konkurs na projekt tatuażu zmywalnego zatytułowanego "Tatuaż z fizyką w tle"organizowany przez Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.
Konkurs ma na celu popularyzację fizyki wśród uczniów szkół średnich. Chcemy, aby niebanalna forma tatuażu pobudziła wyobraźnię oraz plastyczne zdolności uczestników, zachęcając do poszukiwań oraz inspiracji szeroką tematyką badań prowadzonych w naszym instytucie i nie tylko. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej konkursu. tatuaz_zfizyka.jpg

W piątek, 23 marca o godz.7.30 w sali nr 10 odbędzie się 4 etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego.
Będzie to praca z tekstem pisanym oraz ćwiczenia na jego podstawie.
Serdecznie zapraszamy - nauczyciele angliści.

Zen i sztuka obsługi motocykla, Wydawnictwo Znak 2017
Jak odnaleźć we współczesnym świecie równowagę, szczęście i spełnienie. "Zen
i sztuka obsługi motocykla" to zapis niezwykłej wakacyjnej podróży, którą autor odbył ze swoim jedenastoletnim synem. Wyprawa na motorze przez Amerykę stała się dla nich obu okazją do poznania się nawzajem i uczenia się od siebie oraz do zastanawiania nas tym, co najważniejsze. Jest to książka, która odmieniła pokolenia i wciąż inspiruje miliony czytelników. Aby odkryć odpowiedź na najważniejsze pytania, czasem trzeba zwolnić i zjechać z drogi, którą podążają wszyscy. zen.jpg

13 marca w hali I LO w Tarnowie odbył się finał Mistrzostw Tarnowa
w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach tarnowskiej Licealiady.

Nasza drużyna zajęła w nim IV miejsce. Graliśmy w składzie: Mikołaj Polański, Oskar Budzik, Bartłomiej Rusek, Igor Wójcik, Mikołaj Jasiński, Jakub Kuta, Kacper Waśko, Mikołaj Mróz, Wiktor Kutrzuba oraz kapitan naszej drużyny, Marek Starzec. Opiekunem drużyny jest pan Tomasz Żmuda. reczna_licealiada_2018.jpg

W dniach 5-7 marca nasze kroki zamiast do szkolnych sal, skierowaliśmy do Hali Gumniska, gdzie odbywały się nasze rekolekcje wielkopostne. Wzięli w nich udział uczniowie sześciu szkół podlegających pod Parafię Katedralną w Tarnowie.
rekolekcje_2018.JPG
Obejrzyjcie więcej zdjęć.

W bogatym programie rekolekcji był czas na konferencje prowadzone przez saletyna ks. Macieja Kucharzyka oraz na świadectwa zaproszonych gości. Pierwszego dnia mogliśmy wysłuchać Mirosława "Kolah" Kolczyka, nawróconego rapera, a we wtorek spotkaliśmy się z Dobromirem "Mak" Makowskim - obaj opowiadając o swoim życiu przekonywali nas, że bez względu na historię, którą mamy, Bóg może odmienić wszystko.
Oprócz spotkań z inspirującymi ludźmi nie zabrakło spotkania z Tym, który każdemu życiu nadaje prawdziwy sens - przeżywaliśmy wspólnie dwa nabożeństwa: Drogę Krzyżową oraz adorację Najświętszego Sakramentu.
Trzeci dzień rekolekcji odbywał się w tarnowskiej Katedrze, gdzie po wysłuchaniu konferencji ks. Macieja mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyliśmy w Eucharystii.
Swoim świadectwem podzieliła się Justyna, która o tym minionym czasie pisze tak: "Tegoroczne rekolekcje pozwoliły naprawdę nareperować i naraperować nasze serca nie tylko słowem, muzyką (i raperzy, i chór dali z siebie wszystko), ale właśnie przede wszystkim duchem. Mogę szczerze przyznać że zarówno ksiądz Maciej jak
i „Kolah” oraz „Mak” mieli w sobie ogromną energię i pogodę. A nade wszystko autentyczne przekonanie do tego co robią. Jednak nie tylko to JAK mówili miało znaczenie, ale też to CO mówili. Szczególnie trafiły do mnie słowa o szczęściu.
O tym, że my, chrześcijanie powinniśmy być szczęśliwi. I że chociaż spotykają nas różne dramaty, pokusy – zło, to jeśli nasiąkniemy Bogiem, to przetrwamy. Warto też było uświadomić sobie, że nie wszystko zależy od nas. Bo „jeżeli Pan nie zbuduje domu, daremnie się trudzą budujący”- jak mówią słowa przywoływanego podczas nauk psalmu 127. „A Pan we śnie darzy swych umiłowanych”. Myślę, że zarówno konferencje i świadectwa, jak i poruszająca droga krzyżowa, spowiedź i adoracja, podczas której można było podejść tak blisko Najświętszego Sakramentu jak tylko się chciało, pozwalały poczuć, że każdy jest Jego umiłowanym dzieckiem, bez względu na miejsce życia i wiary, w jakim się znajduje".

Zachęcamy do przeczytania artykułu i obejrzenia galerii zdjęć na stronie tarnowskiego wydania "Gościa Niedzielnego".

W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania tego wydarzenia - proboszczowi parafii
ks. Adamowi Nicie, katechetom z wszystkich szkół, naszej Dyrekcji oraz nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu. Dziękujemy koleżankom i kolegom, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu pomagali nam głębiej przeżyć tych kilka dni (schola, drama, służba liturgiczna, osoby pomagające przy nabożeństwach).
Szczególnie mocno dziękujemy rekolekcjoniście - ks. Maciejowi Kucharzykowi, który jak sam powtarza jest tylko "przekaźnikiem", bo Mistrz i Nauczyciel jest tylko jeden...

W 2018 roku mija 100 lat od odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Po tych wszystkich latach niewoli i trudnych pierwszych chwilach istnienia młodego państwa, mieszkańcy oczekiwali długiego życia i rozwoju
w pokoju.

Niedługo było im dane cieszyć się z upragnionej wolności. Już 20 lat po hekatombie I wojny światowej hitlerowskie Niemcy wraz ze Związkiem Radzieckim podstępnie napadły na nasz kraj. Na długie 6 lat świat pogrążył się w chaosie i rzece krwi.
Przez wszystkie te długie lata II wojny światowej Polska obecna była militarnie na niemal wszystkich frontach świata. Poniosła w tej wojnie olbrzymie straty, zarówno osobowe jak i materialne.
Dlatego naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych wszystkich ofiarach II wojny światowej na polskich ziemiach. Wychodząc temu naprzeciw, społeczność VII LO
w Tarnowie pragnie odwiedzić do końca września 2019 roku 80 miejsc związanym
z tym strasznym czasem w historii naszego kraju.

1 Młodów
Pomnik znajduje się przy drodze 87 z Nowego Sącza do Piwnicznej. Ustawiony został w miejscu dwóch masowych egzekucji, w których Niemcy 11 XI 1943 r. rozstrzelali 10 zakładników, a 15 IX 1944 r.
- 18 zakładników.
80miejsc_1.jpg

W lutym mieliście za zadanie sfotografować, jak spędzacie czas wolny podczas ferii. Tym razem najciekawsze zdjęcia przygotowali: Jagoda Madejczyk 2b - I miejsce, Marcin Kawik 2b - II miejsce i Patrycja Oleksyk 2b - III miejsce.
Wyróżnienie otrzymuje Wiktoria Kwiek.
Gratulujemy!
Natomiast tematem marcowego konkursu będzie dzień kobiet w naszej szkole. Utrwalcie na zdjęciach swoje koleżanki, to jak wręczacie im upominki, kwiaty z okazji święta kobiet, albo w jakiś inny ciekawy sposób pamiętacie o tym dniu.
Obejrzyjcie zdjęcia. konkfot_luty.jpg

Brawo Filip!

1
marca
2018

27 lutego uczniowie klasy 1a Filip Nadolski, Jakub Redko oraz Dawid Bielaszka wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim poezji Tadeusza Kryzi „Po jakież licho ja tu przybyłem”.
Gratulacje dla Filipa, który otrzymał wyróżnienie za swój występ, a konkurencja była olbrzymia (50 uczestników). Do konkursu przygotowała uczniów pani Renata Susułowska. filip_recytacje.jpg

Kochani! Zapraszam do biblioteki. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
nowe_ksiazki.jpg

28 lutego reprezentacja VII LO zajęła II miejsce w walentynkowym turnieju piłki siatkowej, który corocznie organizowany jest przez Młodzieżową Radę Miasta.
Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kieć, Karolina Słowik, Julia Drozdowicz, Kinga Petela, Adam Szwed, Kamil Kuta, Grzegorz Rubacha, Krzysztof Mruk. Gratulujemy!!! Obejrzyjcie zdjęcia. siatka_walentynki_2018.jpg

Z okazji Światowego Dnia Matematyki i Dnia Liczby Pi (14 marca) VII LO organizuje konkurs plastyczny, którego celem jest promocja tych dwóch wydarzeń, nowoczesna popularyzacja matematyki oraz poszerzenie wiedzy na temat słynnych matematyków, takich jak Tales czy Pitagoras.
Prace powinny być przygotowywane indywidualne. Autorzy najlepszych zostaną nagrodzeni punktami z zachowania oraz oceną z aktywności z matematyki lub informatyki. Technika, format i wykonanie - dowolne.
Prace należy oddawać do 20 marca do nauczycieli matematyki.
Nagrodzone kompozycje znajdą się na wystawie szkolnej, a ich zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej VII LO.

Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS ogłasza
III Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK.

W ramach konkursu należy wykonać aplety z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra. Gotowe prace konkursowe należy przekazać do
16 kwietnia do pani Bożeny Pary, pani profesor udzieli również pomocy w realizacji własnych pomysłów.
Więcej informacji na stronie MAGIK.
W latach poprzednich w konkursie brał udział uczeń Dawid Fiołek z klasy 3c, który zajął II miejsce w kategorii Sztuka. Tu znajdziecie jego pracę z ubiegłego roku i sprzed dwóch lat.

Zatrzymaj się, spotkaj z Chrystusem, nadaj swojemu życiu nowy sens! „Wiara. Nawrócenie. Świadectwo” - zapraszamy wszystkich uczniów
w dniach 5-7 marca na wielkopostne rekolekcje, które w tym roku będą przebiegać w nowej formie. W poniedziałek i wtorek (5 i 6 marca) spotykamy się o godz. 8.30 w Hali Gumniska, natomiast trzeci dzień rekolekcji będzie się odbywać w Bazylice Katedralnej.

Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Kucharzyk (duszpasterz Woodstocku, wieloletni organizator Międzynarodowego Spotkania Młodych w Dębowcu), choć jak sam zaznacza „jest tylko przekaźnikiem, bo rekolekcje głosi sam Mistrz – Jezus Chrystus”. Oprócz niego spotkamy wielu ciekawych gości.

W kolejnym etapie rywalizacji w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego najlepsi okazali się: Daria Tadel 1a wśród uczniów wszystkich klas pierwszych, Wiktoria Molczyk 2b w gronie uczniów klas drugich i Michał Piotrowski 3b w klasach trzecich.
Zwycięzcy otrzymują po 15 punktów do klasyfikacji ogólnej, a ponadto Sylwester Wielgus 2a i Krystian Ciura 2a - po 10 pkt, a pozostali uczestnicy po 5 pkt.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w marcu.

Drużyna "Siódmego" odbyła dziś ostatnią debatę w tym sezonie TLD zakończoną sukcesem. Z powodzeniem obroniliśmy tezę "W Polsce powinna zostać zbudowana elektrownia atomowa".
Zespół w składzie: Karolina Kozioł 3a, Aleksandra Skirzyńska 3c, Agnieszka Bogacka 2a, Filip Nadolski 1a, Nikoletta Kępowicz 1e, Mikołaj Jasiak 2a zmierzył się z I LO
z Dąbrowy Tarnowskiej, a najlepszym mówcą debaty został Filip Nadolski! debata_9_02.jpg

Wczoraj grupa śmiałków z klas 2c i 1e wyruszyła na zimową wyprawę
w pasmo Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim.

Nasi uczniowie prowadzeni przez nauczyciela p. Andrzeja Mleczko i pod opieką
p. Elżbiety Ostrowskiej najpierw oddali cześć ofiarom II wojny światowej przy pomniku zamordowanych przez Niemców mieszkańców wsi Młodów. Następnie, ostro pod górę, niebieskim szlakiem PTT i po połączeniu z czerwonym PTTK wszyscy dotarli do prywatnego schroniska Cyrla pod Makowicą. Tam, przy płonących drwach w kominku, grupa nabrała sił i była gotowa do dalszej drogi. Szlakiem czerwonym zeszła do stacji kolejowej w Rytrze, skąd udała się pociągiem do Tarnowa.
Pogoda dopisywała, pięknie świeciło słońce, a pod nogami chrzęścił śnieg. Takiej zimowej wycieczki mogą nam wszyscy pozazdrościć. Nie obyło się bez przygód, ale
o to chodzi w zimowych rajdach!
Obejrzyjcie zdjęcia. WYCIECZKA_BEZKIDSAD.jpg

Wygraliśmy debatę

7
lutego
2018

Wczoraj odbyła się debata, kończąca sezon dla grupy II z naszego liceum. Uczniowie naszej szkoły debatowali z Zespołem Szkół Technicznych, wygrywając 432:368, a najlepszymi mówczyniami debaty zostały Aleksandra Skirzyńska 3c i Jagoda Madejczyk 2b.
W ostatniej debacie VII LO reprezentowali: Jagoda Madejczyk 2b, Zuzanna Jop 2b, Szymon Szarek 2f, Mikołaj Jasiak 2a, Aleksandra Skirzyńska 3c oraz Filip Nadolski 1a. Ponadto w poprzednich debatach grupy II brali udział także Wiktoria Przybyłek, Karolina Majerska oraz Aleksander Bednarczyk.
Wszystkim uczestnikom grupy II gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w następnym sezonie!

Dzisiaj odbył się też finał Licealiady chłopców w piłce siatkowej. Po zaciętym meczu finałowym zajęliśmy II miejsce w Tarnowie.
Graliśmy w składzie: Adam Szwed, Kamil Kuta, Grzegorz Rubacha, Piotr Pochroń, Krystian Wielgus i Krzysztof Mruk.
Wygraliśmy z I LO 2:0, z ZSME 2:1 i we wspomnianym finale minimalnie przegraliśmy z III LO 2:1.
Gratulacje!
siatka_chl_2018.jpg

Dzisiaj odbyły się finały piłki siatkowej dziewcząt w ramach Tarnowskiej Licealiady. Zespół VII LO, po ciężkich bojach, zajął w nich trzecie zdobywając brązowy medal!
Wyniki meczów: VII LO-III LO 2:0, VII LO-V LO 0-2, VII LO - I LO 0-2, VII LO - IV LO 2-0.
Gratulujemy naszemu zespołowi!
siatka_dz_2018.jpg

Konkurs recytatorski

5
lutego
2018

Ogłaszamy zapisy do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego Zbigniewowi Herbertowi.
Szczegóły oraz regulamin konkursu.
Organizatorzy: p. Renata Susułowska oraz p. Joanna Sorota.

W styczniu mieliście za zadanie sfotografować zimę, zimowe krajobrazy. Tym razem nagradzamy zdjęcia: Klaudii Korzeniowskiej 2b - I miejsce, Anny Kapustki 2b - II miejsce i Angeliki Klich 2b - III miejsce.
Gratulujemy!
Natomiast tematem lutowego konkursu będą wspomnienia z ferii zimowych. Utrwalcie na fotografiach wyjazdy, sporty zimowe, spacery i inne wyjątkowe
i zwyczajne sposoby spędzania wolnego czasu i odpoczynku.
Obejrzyjcie zdjęcia. stycz_konkfot.jpg

30 stycznia odbył się organizowany przez naszą szkołę Noworoczny Turniej w Piłce Halowej Dziewcząt. W turnieju brały udział reprezentacje: III LO, IV LO, V LO, ZST i jako gospodarz VII LO.
Skład naszej drużyny: Kinga Petela, Beata Kantor, Klaudia Skrzyniarz, Karolina Chudeusz, Nikola Niezgoda, Ewelina Kozioł, Gabriela Libirt, Karolina Piwowarczyk, Daria Adamska. Wyniki turnieju:
1 - IV LO
2 - VII LO
3 - III LO
4 - ZST
5 - V LO
Obejrzyjcie jeszcze więcej zdjęć. turniej_nowor_2018.jpg

Zbliża się kolejny etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie zapraszamy 7 lutego o godz. 8.20 do sali nr 11.
Tym razem uczestnicy będą mieli do napisania dyktando ortograficzne.
Zapraszają nauczyciele języka angielskiego.

Już za kilka tygodni będziemy przeżywać szkolne rekolekcje. Czasem bywa, że w codziennym zabieganiu, gdy krążymy między domem a szkołą, między kolejną pracą domową a przygotowaniem prezentacji, między jednym a drugim sprawdzianem… gubimy coś istotnego. Zatrzymaj się, spotkaj z Chrystusem, nadaj swojemu życiu nowy sens!
„Wiara. Nawrócenie. Świadectwo” - zapraszamy wszystkich uczniów w dniach 5-7 marca na wielkopostne rekolekcje, które w tym roku będą przebiegać w nowej formie. W poniedziałek i wtorek (5 i 6 marca) spotykamy się o godz. 8.30 w Hali Gumniska, natomiast trzeci dzień rekolekcji będzie się odbywać w Bazylice Katedralnej.
Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Kucharzyk (duszpasterz Woodstocku, wieloletni organizator Międzynarodowego Spotkania Młodych w Dębowcu), choć jak sam zaznacza „jest tylko przekaźnikiem, bo rekolekcje głosi sam Mistrz – Jezus Chrystus”. Oprócz niego spotkamy wielu ciekawych gości.
Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „naRAPeruj serce duchem” (z piosenki Tau pt. „Made in Serce”). Ogłoszony został konkurs na wykonanie plakatu rekolekcyjnego (ma uwzględniać hasło rekolekcji, osobę głoszącego, terminy
i miejsce spotkań rekolekcyjnych) – szczegółowy regulamin konkursu znajduje się
w załączniku. Prace należy dostarczyć katechetom do 8 lutego.
Tu znajdziecie regulamin konkursu.

W dniach 17-19 stycznia w Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się etap okręgowy XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Paulina Gaik, Joanna Marian, Adrianna Bernaś, Natalia Kuboń, Monika Anioł, Karolina Petela, Paulina Tryba, Gabriela Zabawa, Klaudia wójcik, Natalia Sępek - wszystkie z klasy 2e.
Uczennice zakwalifikowały się do tego etapu w eliminacjach I stopnia wraz z ponad 100 uczniami regionu południowo-wschodniej Polski. Zawody obejmowały dwa dni zmagań, w trakcie których uczestnicy tłumaczyli tekst łaciński o życiu Scypiona Afrykańskiego, rozwiązywali testy gramatyczne, a także odpowiadali z lektur dotyczących kultury antycznej.
Po konkursie była okazja skorzystania z oferty kulturalnej Krakowa. Uczniowie zwiedzili wystawę "Wyspiański" w Muzeum Narodowym oraz obejrzeli film
w studenckim kinie Paradox. Teraz oczekujemy na wyniki zmagań i gratulujemy udziału.
Obejrzyjcie jeszcze kilka zdjęć. LACINA_2018.JPG

Wygraliśmy debatę!

18
stycznia
2018

Dziś w Pałacu Młodzieży nasza drużyna debatancka stoczyła pojedynek
z V Liceum Ogólnokształcącym. Teza brzmiała: "Polska polityka równowagi w okresie międzywojennym była błędem".

Nasza drużyna jednak skutecznie udowodniła, iż teza jest nieprawdziwa. Dodatkowo najlepszym mówcą debaty została Aleksandra Skirzyńska z klasy 3c.
Debatowaliśmy w składzie: Karolina Kozioł 3a, Aleksandra Skirzyńska 3c, Agnieszka Bogacka 2b, Klaudia Jasińska 1e, Kamil Kuta 2e, Filip Nadolski 1a, Mikołaj Jasiak 2a.
Gratulujemy!

Pomóżmy Marcinowi

18
stycznia
2018

25 stycznia na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzona zbiórka wolnych datków na leczenie Marcina Ciężkowskiego, absolwenta VII LO.
Marcin ma 19 lat i od września 2016 r. leczy się na chłoniaka Hodgkina. Dotychczasowe leczenie jest nieskuteczne, dlatego lekarze zdecydowali o włączenie leku o nazwie Nivolumab. Jego koszt to 22 tys. miesięcznie. Lek nie jest refundowany przez NFZ.
Dlatego wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc.
Tu znajdziecie więcej informacji.

Zapraszamy na strzelanie

18
stycznia
2018

W czasie ferii zimowych zapraszamy na zajęcia ze strzelectwa
sportowego do Strzelnicy LOK-u w Tarnowie przy ulicy Krzyskiej 17.

Zajęcia organizowane są w ramach programu "Ferie Zimowe Tarnów 2018" w dniach 13, 15, 20, 22 lutego.

Historia pszczół, Maja Lunde
Wydawnictwo Literackie

Niby - książka o niczym, a jednak… Trzy rodziny w rożnych epokach, których losy się ze sobą splatają. Ich życie toczy się wokół pszczół. To doskonała okazja, by w fabułę wpleść informacje o naturze małych stworzeń, które, jak się okazuje mają ogromny wpływ na życie na kuli ziemskiej. Mimo niespiesznej fabuły lektura wciąga.
historia_pszczol.jpg

Gramy z "Orkiestrą"

18
stycznia
2018

Uczniowie "Siódmego", jak co roku kwestowali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie nasi wolontariusze zebrali 15.523,84 zł.
Najwyższą kwotę, aż 3.526,72 zł, zebrali uczniowie - Klaudia Lekka II b i Piotr Pochroń 2f. Z naszej szkoły kwestowało 39 wolontariuszy.

Zapraszamy uczniów klas I i II do udziału w 22. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Jak co roku pragniemy pogłębiać znajomość Pisma Świętego, a przez to coraz bardziej poznawać Boże Słowo.
W tym roku przedmiotem zmagań konkursowych będą: Księga Psalmów, List do Filipian i List do Galatów. Tu znajdziecie materiały źródłowe (tekst biblijny).
Etap szkolny odbędzie się 13 marca.
Szczegółowe informacje o Konkursie, regulamin oraz relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie internetowej konkursu.
Katecheci
okwb_2018.jpg

Studniówka 2018

14
stycznia
2018

W tym roku uczniowie klas maturalnych bawili się w restauracji Sezam w Machowej.
Obejrzyjcie zdjęcia z balu maturalnego.
Galeria nr 1.
Galeria nr 2.
Galeria nr 3.
Galeria nr 4. studniowka_2018.JPG

9 stycznia uczniowie z klas 1a, 1c, 1f, 2a, 2c, 2f, 3b i 3e reprezentowali
VII Liceum Ogólnokształcące w IV Rundzie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych.

Drużyna dziewcząt i chłopców startowała w konkurencji karabin pneumatyczny
i pistolet pneumatyczny. Po trzech rundach dziewczęta i chłopcy wystrzelali
3 miejsce w klasyfikacji zespołowej.
Gratulujemy wytrwałości, osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Uczniami opiekowały się pani Joanna Sorota i pani Jolanta Pałach-Niziołek.

Na zawodach w pływaniu

13
stycznia
2018

12 stycznia odbyły mistrzostwa Tarnowa w pływaniu w ramach Licealiady. Zajęliśmy piąte miejsce w sztafecie męskiej.
Sztafeta płynęła w składzie Bartosz Tryba, Bartłomiej Rusek, Jakub Węgiel, Krzysztof Pluciński, Paweł Flis, Grzegorz Rubacha. Indywidualnie w stylu klasycznym czwarte miejsce zajął Grzegorz Rubacha.
lic_2010_plywa.jpg

Zapraszam Was dzisiaj na recenzję książki "Margo" Tarryn Fisher. Jeszcze zanim zacznę chcę was serdecznie zaprosić na mojego książkowego snapchata, na którym dzieje się sporo ciekawych rzeczy.
"Margo" Tarryn Fisher to historia o dziewczynie, która mieszka w miasteczku, mogłoby się wydawać, opuszczonym przez Boga. Ponure miasteczko Bone, od którego czuć złowrogą aurę. Dziewczyna nie ma łatwo w życiu, jej cierpiąca na depresje matka ignoruję ją odzywając się do Margo tylko zdaniami w trybie rozkazującym. Jest niezwykle samotna, ale wszystko się zmienia, gdy poznaje Judah. Lecz gdy w miasteczku w tajemniczych okolicznościach ginie siedmioletnia dziewczynka Margo i Judah rozpoczynają prywatne śledztwo. Margo nie zdaje sobie sprawy jak brutalną prawdę może odkryć.
margo.jpg

„W królestwie lodu”- Hampton Sides, Wydawnictwo REBIS
Dla miłośników podróży i historii

Książka o losach uczestników wyprawy polarnej, która miała początek w 1879 r. Oficer marynarki zamierza dotrzeć na biegun północny drogą wodną. Trzymająca w napięciu powieść, w której spotykają się różne gatunki: reportaż, powieść przygodowa i historyczna poparta artykułami prasowymi, dziennikami wypraw, cytatami korespondencji. Marzenia i ciekawość, chęć poznania czegoś nowego.
wkrolestwie_lodu.jpg

Orszak Trzech Króli

6
stycznia
2018

Zapraszamy

3
stycznia
2018
3krolowie_2017.jpg

W auli Jana Pawła II w Domu Katechetycznym obejrzeliśmy dziś spektakl jasełkowy przygotowany przez uczniów klasy 1a pod kierunkiem księdza Łukasza Matyki.
Wzruszający spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój, który dopełniły kolędy zaśpiewanie przez naszych uczniów. Tradycyjnie odbyły się także spotkania wigilijne poszczególnych klas, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy. Niektóre klasy robiły też pamiątkowe zdjęcia.
Tak było... jaselka_2017.JPG

Kiermasz świąteczny

21
grudnia
2017

kiermaszsw_2017.jpg

14 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie 3-letniego projektu - konkursu " Świętujmy Niepodległą".
W Sali Lustrzanej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów, wszystkie szkoły zaprezentowały swoje osiągnięcia na wystawach zgromadzonych w budynku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magdalena Zegar, Weronika Bartosz, Jakub Mróz oraz nauczyciele historii: Monika Barnacka - Gawlik i Arkadiusz Korona. projektniepodlegl_2017.jpg

Jak co roku VII LO wzięło udział w akcji pomocy materialnej Polakom mieszkającym na Ukrainie. Jest to akcja o charakterze cyklicznym.
W tym roku byliśmy na Ukrainie w dniach 7-8 grudnia.

Młodzież naszej szkoły zbierała produkty spożywcze oraz robiła paczki mikołajkowe dla dzieci polskich na Ukrainie. Najpierw 7 grudnia dojechaliśmy do wsi Pnikut, gdzie w miejscowym kościele rozdaliśmy paczki dzieciom i ich rodzinom oraz podarowaliśmy artykuły spożywcze na potrzeby miejscowej parafii. Kolejnym punktem programu był pobyt we wsi Czyżki, gdzie obdarowaliśmy paczkami mikołajkowymi dzieci, a produktami spożywczymi ich rodziców. Następnie udaliśmy się do wsi Strzelczyska, gdzie w miejscowej szkole oglądaliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów tej polskiej szkoły. Po programie artystycznym rozdaliśmy paczki mikołajkowe, a na potrzeby miejscowej szkoły podarowaliśmy książki oraz inne potrzebne artykuły spożywczo-przemysłowe. 8 grudnia udaliśmy się do Lwowa, gdzie zwiedzaliśmy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich, następnie Wysoki Zamek oraz Stare Miasto.
Ogółem przygotowaliśmy i rozdaliśmy ponad 500 paczek. Do organizacji wyjazdu aktywnie włączyło się Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Szkoła Podstawowa nr 9, Urzad Gminy Tarnów i Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Z naszej szkoły na Ukrainie byli uczniowie: Dominika Duda z II a, Marcin Kawik z II b, Aleksandra Czupryna i Aleksandra Ptaszek z II f oraz ich opiekun, nauczyciel historii Arkadiusz Korona.
Zobaczcie, jak było. UKRAINA_2017.JPG

We wtorek, 12 grudnia odbył się drugi etap trzeciej edycji Szkolonego Konkursu Języka Angielskiego, w którym udział wzięło 17 uczniów naszej szkoły z klas 1a, 1c, 2a, 2b, 2c, 2e, 3b. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się znajomością wcześniej udostępnionej lektury.
Oto zwycięzcy:
klasy I - Karol Sokołowski 1a
klasy II - Sylwester Wielgus 2a
klasy III - Michał Piotrowski 3b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zapraszamy do dalszej rywalizacji już w Nowym Roku.

Pół Króla, Joe Abercrombie, Wyd. REBIS
Młody książę Yarvi po śmierci ojca króla zostaje zdradzony i sprzedany jako niewolnik. Z chłopca wyrasta na mężczyznę i poprzysięga zemstę. Fantastyczny świat, w którym dobro walczy ze złem. Niektórzy doszukują się w nim nawiązania do Gry o tron Georga R. R. Martina. Warto zapoznać się z cała serią Morze drzazg.
polkrola.jpg

Dajemy radość dzieciom

12
grudnia
2017

6 grudnia klasa 3a w roli Świętego Mikołaja odwiedziła dzieci
w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym.

Uczniowie naszej szkoły wręczyli dzieciakom przygotowane przez siebie paczki. Radość była ogromna!
3a_mikolajki.jpg

Cztery uczennice naszej szkoły: Monika Potempa, Olga Pasek, Gabriela Cierpich i Julia Bator z klasy 1e wraz z opiekunem s.Agnieszką Lampasiak uczestniczyły od października do grudnia w projekcie "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II" organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.
Celem całego projektu było stworzenie własnego wydarzenia kulturalnego w szkole. Przygotowywaliśmy się do tego podczas weekendowych wyjazdów do Krakowa, Wadowic i Warszawy, gdzie mieliśmy okazję poznać etos i wartości przekazywane nam przez Jana Pawła oraz uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych.
Nasz projekt realizowaliśmy we współpracy z uczennicami z I Liceum Ogólnokształcącego. Włączyli się do niego również inni uczniowie naszych szkół,
a efekty ich pracy mogliśmy obserwować m.in. na fotografiach, na których pokazali ważne dla nich wartości.
W poniedziałek 4 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie, które miało zachęcić do zatrzymania się i zamyślenia nad wartościami, które kierują naszym życiem. Spośród wielu ważnych dla nas życiowych wartości, uczniowie wybrali tę, z której wyrastają wszystkie inne - miłość... Inspiracją do krótkiej medytacji nad miłością stały się teksty Jana Pawła II - jego poezja oraz fragment dramatu "Przed sklepem jubilera". Całość była przeplatana piosenkami, które powstały na podstawie twórczości Jana Pawła.
Spektakl, na który zaproszono pana Dyrektora oraz uczniów naszej szkoły, został wystawiony w auli I LO. Udział wzięły w nim także Edyta Uriasz i Gabriela Kukla
z klasy 3d. Ostatnim etapem projektu było weekendowe spotkanie podsumowujące w Warszawie, na które pojechały cztery uczestniczki wraz z opiekunem p. Mariuszem Drwalem. W programie oprócz spotkania, na którym uczniowie ośmiu szkół dzielili się swoim doświadczeniem, nie zabrakło także zwiedzania Warszawy czy wyjścia
do Opery Królewskiej.
Dziękujemy uczestniczkom projektu za udział i zaangażowanie!

Zobaczcie, jak było. poszukiwacze_jp22.jpg

Dzisiaj graliśmy w turnieju piłki siatkowej chłopców w ramach Licealiady 2017/2018. Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowalismy do finału.
Graliśmy w składzie: Adam Szwed, Kamil Kuta, Grzegorz Rubacha, Jakub Wal, Krystian Wielgus, Piotr Pochroń, Marek Starzec. licealiadachl_2017.JPG

Uczniowie klasy 2f pod opieką pani Agnieszki Kani i pani Jolanty Pałach - Niziołek zjedli zdrowe drugie śniadanie. Zostało ono zorganizowane
w jednej z tarnowskich restauracji w centrum miasta.

Te niecodzienne wnętrza sprawiły, że był to dla uczniów czas relaksu i odpoczynku od codziennej szkolnej rzeczywistości, która nie zawsze jest tak kolorowa, jak to wspólne nasze śniadanko. Jak podkreślili uczniowie była to dla nich świetna okazja do uświadomienia sobie, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne. Uczniowie mieli okazję spróbować bardzo smacznych dań. Panowała świetna atmosfera, pełni humoru rozeszliśmy się do domu.
Zobaczcie, jak bawiła się 2f. 2F_JEDZENIE.jpg

7 grudnia uczniowie klasy 1f z panią Agnieszką Kanią wybrali się do sklepu zielarskiego, aby pogłębić swoją wiedzę na temat naturalnych metod leczenia oraz właściwości ziół.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wiele gatunków ziół i naturalnych przypraw, poznali ich właściwości lecznicze, przyprawowe, zapachowe.
Od pokoleń ludzie stosowali rośliny oraz zioła występujące w przyrodzie. Ich szerokie właściwości przynosiły zdrowie i korzystne rezultaty w leczeniu różnorodnych schorzeń oraz stanów chorobowych. Fitoterapia to kuracje roślinne, które w sposób naturalny przywracają zdrowie, nie powodując skutków ubocznych. Rośliny
o właściwościach leczniczych w postaci całej lub ich części występują w formie kory, nasion, owoców, liści, kwiatów oraz korzeni. Zioła zawierają związki lecznicze, które wykazują dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Warto, wiec przyjrzeć się uważnie ziołowym walorom i korzyścią jakie daje nam natura. Stosowały je nasze babcie jako panaceum na wiele dolegliwości. Dziś niektóre gatunki ziół mają duże znaczenie
w medycynie i ziołolecznictwie. Zioła lecznicze to przecież mięta, z której napar łagodzi dolegliwości żołądkowe, melisa – działająca uspokajająco oraz piołun – na zatrucia pokarmowe.
I jeszcz kilka zdjęć. wsklepie_zielarskim.jpg

Na turnieju koszykówki

10
grudnia
2017

7 grudnia odbyły się finały Mistrzostw Tarnowa w Koszykówce Dziewcząt. Reprezentacja VII LO zajęła VI miejsce.
Skład naszej drużyny: Daria Adamska, Beata Kantor, Klaudia Skrzyniarz, Karolina Piwowarczyk, Klaudia Kieć, Aleksandra Kuta, Natalia Madej, Zuzanna Oleś, Kinga Petela, Barbara Pudło, Karolina Słowik, Klaudia Wójcik, Gabriela Zabawa. koszykowka_2017.jpg

W kategorii szkół podstawowych
I miejsce zdobyła Gabriela Kuling uczennica kl. IVSzkoły Podstawowej
nr 15 w Tarnowie
opiekun mgr Ewelina Bujak -Gut

W kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce zdobyła Magdalen Dzięgiel uczennica kl. III Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego STO
opiekun mgr Beata Rojek


II miejsce zdobyła Emilia Hebda uczennica kl. II Szkoły Podstawowej nr 24
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Tarnowie
opiekun mgr Kinga Golba

III miejsce zdobyła Aleksandra Jackowska uczennica kl. II Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Tarnowie opiekun mgr Kinga Golba
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom

Na wręczenie nagród zapraszamy 11.12.2017 r. o godz. 11.00 do szkolnej biblioteki w VII Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie przy ul. St.Staszica 8.

Uczniowie klasy 3wraz z wychowawcą, panią Agnieszką Kanią
postanowili zrobić sobie prezent i aktywnie spędzić Mikołajki.

Podczas naszego biesiadowania panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój.
Atrakcją były quizy multimedialne, podczas których uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą. Wymieniliśmy się prezentami i spróbowaliśmy pyszności. Oby więcej takich dni w naszej szkole.
Teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia. mikolajki_3e.jpg

Pomagamy Mikołajowi

6
grudnia
2017

Po raz kolejny społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wzięła udział w akcji "Pomóżmy Mikołajowi dotrzeć na Kresy". Uczniowie i nauczyciele przygotowali paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na Ukrainie.
Od kilku lat każda klasa przygotowuje zestawy produktów, dodatkowo część uczniów poświęca swój czas wolny kwestując w sklepach, a wreszcie przez kilka dni młodzież pakuje i porządkuje zebrane dary. Wszystkie trafiają do polskich rodzin i polskich dzieci z trzech wsi na Ukrainie: Strzelczyska, Czyszki i Pnikut. paczki_2017.jpg

Zapraszamy na drugi etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego,
który odbędzie się 12 grudnia o godz. 9.10 w sali nr 11.

Przypominamy również, że osoby biorące udział w tym etapie mają zapoznać się
z tekstem "Sherlock Holmes and the Mystery of Boscombe Pool". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Mieliśmy okazję gościć w murach szkoły pana Antoniego Sypka, nauczyciela, wychowawcę, historyka oświaty tarnowskiej, historyka miasta i regionu, działacza społecznego.
Gość nasz opublikował drukiem w prasie lokalnej i krajowej kilkaset artykułów historycznych. Jest autorem m.in. takich pozycji książkowych jak: "Przewodnik po Starym Cmentarzu", "Mój Tarnów" (2005) i wielu innych.
Uczniowie wysłuchali wykładu nt. historii ulic Stanisława Staszica, Stefana Batorego oraz dziejów szkoły, do której uczęszczają.
I jeszcz kilka zdjęć. asypek.JPG

Wyd. czarna Owca
Misz-masz, w którym znajdziecie trzy kryminalne opowiadania, spomnienia autorki
o jej pisarskiej karierze raz krótki poradnik o tym, jak napisać dobry kryminał. Zdecydowanie dla miłośników gatunku oraz dla tych, którzy chcą rozwijać swój warsztat literacki. Porady doświadczonej pisarki, która odniosła sukces, są bardzo ogólnikowe i lakoniczne. No cóż - tajemnica zawodowa. won_migdaow.jpg

W listopadzie mieliście za zadanie sfotografować swoje pomysły na jesienne wieczory. Tym razem równorzędne pierwsze miejsce otrzymują: Angelika Klich 2b i Kinga Nalepa 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem grudniowego konkursu będzie oczywiście Boże Narodzenie. Fotografujcie wszystko, co się Wam kojarzy ze świętami: choinki, dekoracje, świąteczny stół, ozdoby w zbliżeniu, odświętne stroje, potrawy... konki_fot_list_2017.jpg

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w etapie szkolnym
czwartej edycji konkursu Tarnowski Turniej Matematyczny.

Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w zawodach matematycznych o podwyższonym stopniu trudności takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna.
Etap szkolny zawodów zostanie przeprowadzony 8 grudnia (piątek).
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia chętnych prosimy kierować do nauczycieli matematyki. Szczegółowe informacje o konkursie w regulaminie.

I miejsce: Dominika Duda VII LO kl. II a
II miejsce: Patrycja Burzawa V LO kl. I b, Filip Nadolski VII LO kl. I a
III miejsce: Wiktoria Wieczorek II LO

Wyróżnienia: Marcin Kawik VII LO kl. II b, Anna Wietrzyk Gimnazjum Dwujęzyczne Tarnów

Jury w składzie:
s. Agnieszka Lampasiak
p. prof. Renata Susułowska
p. prof. Joanna Sorota
Serdecznie gratuluje zwycięzcom.

Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej na mini wystawę
poświęconą noblistom z dziedziny literatura.

noblisci.jpg

Święty Jan Paweł II powiedział kiedyś: "Życie jest pielgrzymką ciągłych odkryć; odkrywania, kim jesteście, odkrywania wartości, które nadają kształt waszemu życiu. Ta podróż nigdy się nie kończy. Przez całe życie wciąż od nowa musicie potwierdzać wartości, które nadają kształt Wam samym i światu".
Te słowa stały się mottem trwającego w naszej szkole wydarzenia kulturalnego zatytułowanego: "WARTOŚCiowy TYDZIEŃ". Jest to część projektu "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II", którego uczestnicy uczyli się przekazywać wartości i idee poprzez kulturę. W holu naszej szkoły znajduje się wystawa fotografii, która powstała we współpracy z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Zdjęcia uczniów mają zachęcić do zamyślenia nad tym, co nadaje sens mojemu własnemu życiu - zapraszamy do ich obejrzenia i do refleksji nad wartościami, które kierują naszym życiem... sladami_jp2.jpg

W I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wzięło udział 23 uczniów z kl. 2b, 1e i 1f.
Do II etapu zakwalifikowały się uczennice:
Weronika Bartosz
Martyna Gnutek
Magdalena Zegar
Wszystkie wyniki.

Najbliższe warsztaty w ramach Tarnowskiego Turnieju Matematycznego odbędą się 2 grudnia w sali B028 PWSZ. Początek o godz. 10.
Harmonogram warsztatów:
10:00-11:00, prof. Edward Tutaj wygłosi wykład pt. "Zasada szufladkowa"
11:00-11:15, przerwa
11:15-12:30, Beata Jasnosz wygłosi wykład pt. "Wokół okręgu Eulera"

Kroniki z życia ptaków i ludzi, Aida Amer. Wyd. Nasza Księgarnia.
Propozycja dla wytrwałych czytelników lubiących śledzić ludzkie losy na przestrzeni wielu lat. Bohaterowie nie maja łatwo: sponiewierani przez wojnę, zaplątani
w sąsiedzkie i rodzinne kłótnie, przerzucani z jednej strony świata w drugą, do domów kiedyś zamieszkałych przez innych. Historia na początku trochę chaotyczna, wkrótce nabiera uporządkowanych, regularnych kształtów. Integrująca fabuła. Świat, który można odnaleźć już tylko na kartach powieści.
ptakiiludzie.jpg

Pomagamy Mikołajowi

23
listopada
2017

Po raz kolejny ruszyła akcja "Pomóżmy Mikołajowi dotrzeć na Kresy".
W dniach 17 i 18 listopada uczniowie naszego liceum zbierali artykuły spożywcze, chemiczne oraz szkolne na rzecz polskich rodzin mieszkających na Kresach. Zbiórka miała miejsce w supermarketach Dąbrówka, Hala Tuchowska, a także w Auchan.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Zapraszamy do Auchan w najbliższy piątek i sobotę.
Tak było w ubiegły weekend. pomagamy_mikolajowi_2017.jpg

Rozdajemy książki

20
listopada
2017

W piątek, 17 listopada klasa 2c wzięła udział w happeningu
pt. "Przygarnij książkę".

Młodzież przekazała mieszkańcom miasta przyniesione przez siebie książki. W ten sposób starała się zachęcić innych do czytania, jak również uświadomić konieczność nadania książkom "drugiego życia". pprzygarnij_ksiazke.jpg

Przypominamy, że kolejny etap konkursu języka angielskiego odbędzie się w grudniu. Materiały potrzebne do przygotowania się można otrzymać
u pani Marty Kowalskiej i pani Elżbiety Krzemińskiej.

Serdecznie zapraszamy.

Palenie papierosów jest co roku przyczyną przedwczesnej śmierci
5 milionów dorosłych osób na całym świecie. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991 r.

W dniu 16.11.2017 roku obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Zorganizowaliśmy wystawę dotycząca profilaktyki i szkodliwemu wpływowi związków występujących w dymie papierosowym na zdrowie człowieka. Tego dnia odbył się finał konkursu na Plakat i Hasło Antynikotynowe zorganizowane wśród uczniów przez panią Agnieszkę Kanię i panią Jolantę Pałach - Niziołek.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - to odpowiednia chwila, w której nagrodą jest życie i zdrowie każdego człowieka. Bardzo ważna jest motywacja, cos co stanowi argument, żeby przestać palić. Tym wezwaniem zachęcamy wszystkich palaczy do odstawienia papierosów chociaż na jeden dzień. Papierosy pali prawie
9 mln Polaków, palenie tytoniu jest przyczyna aż 90 proc. zachorowań na raka płuc.
Palenie tytoniu to uzależnienie, którego skutki są śmiertelne i jest przyczyna około 30 proc. zgonów powodowanymi nowotworami. Tytoń co roku zabija na świecie
4 mln ludzi, około 10 mln Polaków pali regularnie 15-20 sztuk papierosów dziennie.
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji. Dochodzi do tego negatywny wpływ na rozwój dziecka, które ze względu na uzależnienie od papierosów osiąga gorsze wyniki w nauce i sporcie.
Największym zagrożeniem jest jednak rak płuc, którego bezpośrednią przyczynę stanowi właśnie palenie papierosów.

30 października uczniowie klasy 3b wraz z nauczycielami języka angielskiego panią Magdaleną Stochmal oraz panią Agatą Bochenek wybrali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gdzie odbył się wykład w języku angielskim, pt. "Drama and Theatre".
pwsz_drama.jpg

Dzisiaj odbyły się mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych. Zajęliśmy 8 miejsce na 12 drużyn.
Graliśmy w składzie: Kinga Petela 3e, Filip Nadolski 1a, Jakub Mróz 1a i Igor Wójcik 1e.

"W lesie", Nele Neuhaus
Wciągający kryminał o serii morderstw w małej niemieckiej miejscowości. Prowadzący odkrywają powiązania z zabójstwem rosyjskiego chłopca sprzed lat. Dochodzenie odsłania mroczne ludzkie tajemnice, zmowę milczenia, wyrzuty sumienia. Książka sporych rozmiarów, trzyma w napięciu do końca. Sprawnie napisana pokazuje także intrygujące tło społeczno - kulturowe małych miejscowości, w których każdy zna każdego od kilku pokoleń. lwlesie.jpg

Śpiewamy patriotycznie

14
listopada
2017

Konkurs piosenki oraz poezji patriotycznej i żołnierskiej odbył się
13 listopada w murach VII LO. Celem konkursy było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną
i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań
o charakterze artystycznym, upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę oraz stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Komisja w składzie p. Arkadiusz Korona,
p. Joanna Sorota, p. Monika Barnacka-Gawlik przyznała nagrody następującym wykonawcom:
I miejsce - Edyta Uriasz kl. III d, Grzegorz Rubacha kl. II c
II miejsce - Weronika Kubala kl. I a, Adrian Kaczówka kl. II b
III miejsce - Kinga Bujak kl. I f
Wyróżnienia - Dorota Kita kl. I c, Jakub Przybysz kl. I f

Nagrody za recytacje poezji patriotycznej:
I miejsce - Karolina Kozioł kl. III a
II miejsce - Gabriela Bałut kl. II a
III miejsce - Klaudia Kieć kl. III a
Zobaczcie kto wystąpił. 11list_piesni_2017.JPG

10 listopada grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła w rajdzie patriotycznym szlakiem legionistów.
10 listopada grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła w rajdzie patriotycznym szlakiem legionistów. Rokrocznie do Łowczówka przybywają piechurzy aby uczcić pamięć tu poległych, kolejną rocznicę odzyskania niepodległości i drogę do wyzwolenia. Zebrani w murach cmentarza uczestniczyli w modlitwie za poległych w boju z 1914 roku. Rajd miał także charakter turystyczny - celem było podkreślenie walorów krajobrazowych okolicy. Grupa wędrowała pod czujnym okiem opiekunów, a przewodnik zainteresował uczniów wykładem o działaniach na froncie I wojny światowej.
"Tym co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa."
Zobaczcie jak było. lowczowek_2017.jpg

Najbliższe warsztaty w ramach Tarnowskiego Turnieju Matematycznego odbędą się 18 listopada w sali C06 PWSZ. Początek o godz. 10.
Harmonogram warsztatów:
10:00-11:00, Marcin Radwański wygłosi wykład pt. "Metoda środka masy"
11:00-11:15. przerwa
11:15-12:30, Przemysław Simajchel wygłosi wykład pt. "Kongruencje"

Przez ostatnie dwa weekendy uczennice naszej szkoły - Monika Potempa, Julia Bator, Gabriela Cierpich i Olga Pasek (klasa 1e) wraz z opiekunem
s.Agnieszką Lampasiak, uczestniczyły w projekcie "Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II". Projekt ten jest realizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, a dofinansowany przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To I edycja tego przedsięwzięcia i skierowane jest ono do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 26 uczniów z 10 szkół z całej Polski. Jego uczestnicy zapoznawali się z rolą i wartością kultury, poszerzyli kompetencje w zakresie fotografii, literatury oraz obrazu. Punktem wyjścia do refleksji była osoba
i etos Jana Pawła II, którego życie i twórczość zostały przybliżone uczestnikom podczas projektu. Pierwszy etap odbył się w dniach 27-29 października w Krakowie
i Wadowicach. Jego celem było zapoznanie uczestników z miejscami, które ukształtowały Jana Pawła II. Był to również czas warsztatów pozwalających uczniom i nauczycielom na głębsze poznanie osoby, życia i etosu Jana Pawła II.
Drugi etap odbył się w Warszawie w dniach 3-5 listopada. Uczniowie wzięli udział
w wybranym przez siebie warsztacie twórczym: malarskim, literackim bądź fotograficznym. Równolegle nauczyciele mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wybranych warszawskich muzeów: Muzeum Narodowego, Muzeum Miasta Warszawy, Muzeum Chopina i Galerii Zachęta.
Przed nami trzeci etap, który będzie polegał na zorganizowaniu w szkole autorskiego wydarzenia kulturalnego w oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie wyniesione
z projektu. Całość projektu "Poszukiwacze Skarbu Jana Pawła II" zostanie zakończona w grudniu w Warszawie podczas spotkania podsumowującego, na którym uczestnicy podzielą się ze sobą tym, co udało się przygotować w każdej ze szkół.
Zobaczcie jak było. projekt_poszukiwacze_jp2.jpg

Dzisiaj, z okazji jutrzejszego święta, młodzież naszej szkoły wysłuchała audycji słowno - muzycznej poświęconej 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wręczała kotyliony nauczycielom i uczniom.
Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć. swniepodl_2017.JPG

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3e, Aleksandra Anioł otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Gratulujemy Aleksandrze wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów! stypprem_olaaniol.jpg

Zapraszamy do wzięcia udziały w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym.
Regulamin konkursu. konkplast_zakladka.2017.jpg

Jak co roku przed Świętem 11 Listopada uczniowie VII LO przygotowali
i rozdawali na ulicach miasta kotyliony upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Biało - czerwone rozetki cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Jutro będziemy wręczać kotyliony nauczycielom i uczniom naszej szkoły.
Zobaczcie jak nam poszło. kotyliony_2017.jpg
Młodzież miała również okazję wykazać się uzdolnieniami artystycznymi. ZRozstrzygnięto Konkurs na plakat "Niepodległość 1918 - 2018". Ogłaszając taki konkurs, chcieliśmy nie tylko uczcić święto niepodległości ale również kształtować uczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej. Do udziału w projekcie zaproszono uczniów VII LO. Łącznie do konkursu zgłosiło się 14 osób. Młodzi artyści musieli wykonać plakat w dowolnej technice. Trzeba przyznać, że wszyscy wykazali się sporą pomysłowością. Uczniowie zaprezentowali malarstwo, rysunek i projekty komputerowe.
Prace można podziwiać na korytarzu na pierwszym piętrze i w holu na parterze.
Laureatami zostali:
1 miejsce - Klaudia Batko 2a, Dominika Duda 2a
2 miejsce - Aleksandra Czupryna 2f
3 miejsce - Iwona Krok 2e, Gabriela Janusz 2e
Obejrzyjcie prace konkursowe. konkplast_niepodl_2017.JPG

Po raz kolejny uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wzięli udział w kweście, z której dochód przeznaczony jest na remont polskich grobów i miejsc pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich. Zbiórka w dniu 1 listopada organizowana jest we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.
Młodzież kwestowała na Starym Cmentarzu oraz cmentarzach w Mościcach i Krzyżu. W akcji udział wzięło 59 uczniów, którzy zebrali w sumie kwotę 4.389,5 zł. kwesta2_2017.jpg

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w etapie szkolnym XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego. W trakcie zmagań uczestnicy zmierzyli się z tekstem Geliusza o Tarkwiniuszu Pysznym, ostatnim królu Rzymu.
Zadaniem uczniów było dokonać dosłownego przekładu wybranego fragmentu tekstu łacińskiego i przedstawić go zgodnie z wymogami współczesnego języka polskiego. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki regionu Polski południowo-wschodniej. olimpida_lacina_2017.JPG

Do końca listopada trwa pierwszy etap Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki
i Informatyki UJ.

Tu można znaleźć przykładowe zadania z turnieju. Są to zadania przykładowe, gdyż każdy uczestnik turnieju po utworzeniu konta otrzymuje własne zadania. Zapraszamy także na fanpage. Pojawią się tu aktualności związane z turniejem.
Poza ciekawymi zadaniami i emocjami związanymi z rywalizacją, na uczestników turnieju czekają nagrody. Ich pula wynosi aktualnie ponad 3000 złotych, intensywnie pracujemy nad jej powiększeniem.
Pierwszy etap turnieju trwa do końca listopada. W tym czasie uczestnicy muszą umieścić rozwiązania przydzielonych im zadań na swoim koncie na stronie konkursu.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim.
Wyniki.

Przeczytałeś ciekawą książkę, podziel się opinią.
Recenzję należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 30 maja 2018 r.
Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda książkowa.
konknarecenzje.jpg

Warsztaty debatanckie

5
listopada
2017

W dniach 9 i 10 listopada w sali numer 1 od godziny 8 do 15 odbywać się będą warsztaty Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, na których uczestnicy zgłębią tajniki debatowania, a następnie najlepsi zostaną nowymi członkami drużyny "Siódmego".
Prosimy wszystkich uczestników przesłuchań o obecność.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy biblioteki szkolnej
VII LO w Tarnowie z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza placówka wzbogaciła się o nowe książki ( 668 woluminów) zakupione
z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzin biblioteki i miłej lektury. npcz.jpg

31 października reprezentanci klas o profilu geograficznym (2c i 3c)
udali się wraz z opiekunem, panem Andrzejem Mleczko na cmentarz komunalny w Tarnowie - Mościcach.

Uczniowie zapalili znicze na grobie przedwojennego geografa, autora monografii
o naszym mieście, dr. Zdzisława Simche. Ten wybitny pedagog i działacz społeczny zginął zamordowany przez Niemców w KL Auschwitz. Warto przypomnieć, że w sali nr 10 znajdują się trzy gabloty poświęcone tej postaci. Kolejnym miejscem zadumy na mościckiej nekropolii był pomnik ofiar hitleryzmu, przy którym uczniowie zapalili kolejne znicze.
I jeszcze kilka zdjęć. cmentarz_andrzej.jpg

Jesteśmy po I etapie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w ostatni poniedziałek. Łącznie wzięło w nim udział 26 uczniów z klas: 1a,1c, 2a, 2b, 2e, 2f, 3b. Ten etap obejmował test gramatyczno - leksykalny.
Oto zwycięzcy:
w klasach pierwszych - Wiktoria Przybyłek 1c
w klasach drugich - Agnieszka Łabędź 2a
w klasach trzecich - Michał Piotrowski 3b
Zapraszam do dalszej rywalizacji, kolejny etap odbędzie się w grudniu. Materiały do niego będą na bieżąco przekazywane przez nauczycieli języka angielskiego.
Dziękuję za udział wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszam kolejnych uczniów do włączenia się w rywalizację.
Elżbieta Krzemińska

Trzeci etap przygotowań do Tarnowskiego Turnieju Matematycznego poprzez udział uczniów naszej szkoły w warsztatach. Najbliższe warsztaty 4.11.2017 (sobota) rozpoczną się o godz. 10.00 w budynku C w sali C06 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
Harmonogram warsztatów:
10.00-11.00 - Jakub Węgrecki wygłosi wykład pt. "Metody rozwiązywania równań diofantycznych"
11.00-11.30 - przerwa
11.30-13.00 - Mikołaj Sikora wygłosi wykład pt. "Dorysujmy równoległoboka"
Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem grupy panem
W. Cichockim.

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem” - Marcin Wicha
Książka o odchodzenie, pożegnaniu z matką, z tym co po sobie zostawiła. Krótkie wspomnienia, puenty, analizy, cytaty i anegdoty. Matka autora- kobieta z charakterem, z ciętym językiem, szczera i prostolinijna, niekoniecznie do polubienia. Emocjonalna literatura, wzruszająca, ale nie ckliwa, na jeden wieczór, do refleksji. wicha.jpg

Realizując program profilaktyczny, uczniowie klasy 3e pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Kani zjedli zdrowe i smaczne drugie śniadanko w "Pubie Śródmieście". Zostało ono zorganizowane
w jednej z tarnowskich restauracji w centrum miasta "Pubie Śródmieście" Te niecodzienne wnętrza sprawiły, że młodzież chętnie uczestniczyła
w warsztatach zdrowego jedzenia.

Uczniowie mieli okazję spróbować bardzo smacznych dań przygotowanych
z myślą o nich. Było pysznie, pachnąco i kolorowo. Jak podkreślali, była to dla nich świetna okazja do uświadomienia sobie, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być nudne. Wystarczy tylko odrobina chęci i talerz warzyw staje się przepysznym daniem. Musy, koktajle i przeciery owocowe to także świetna alternatywa dla słodyczy.
To mit, że cukier jest tylko w batonikach. Znajdziemy go również w dobrych
i zdrowych kaloriach. Spotkanie w restauracji było również czasem rozmów
i omówienia różnych klasowych planów . Był to także czas relaksu i odpoczynku od codziennej szkolnej rzeczywistości, która nie zawsze jest tak smaczna, jak to nasze wspólne śniadanko.
Zobaczcie jakich pyszności próbowali. zdrowa_zywnosc_2017.jpg

Dzień Dawcy Szpiku

1
listopada
2017

20 października w ramach Dnia Dawcy Szpiku, uczniowie klas 3a i 3e zdecydowali się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Przeszli pierwsze badania i czekają na dalszy etap.
Gratulujemy odwagi i podziwiamy za gotowość ratowania życia ciężko chorym ludziom. dawcy_szpiku_2017.jpg

Na październikowy konkurs fotograficzny "Wszystkie barwy jesieni" wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Fotografowaliście jesienne krajobrazy, przyrodę, zwierzęta, detale.
Najlepsze zdjęcia przygotowali: Jagoda Madejczyk 2b i Karolina Szot 3b - obie
I miejsce; Laura Ciochoń - II miejsce; Patrycja Lebryk 3b - III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymują: Angelika Klich 2b, Katarzyna Marć 3b, Weronika Michoń 3b, Bartosz Tryba 3b, Katarzyna Rędzina 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem październikowego konkursu będzie "Mój pomysł na jesienne wieczory". Sfotografujcie, jak spędzacie czas wolny w jesieni.
Zobaczcie wszystkie zdjęcia. konkfot_paz2017.jpg

Reprezentacja VII LO zajęła drugie miejsce w Jubileuszowym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji 120-lecia III LO w Tarnowie.
Nasze dziewczyny grały w składzie: Klaudia Kieć 3a, Kinga Petela 3e, Natalia Lisiak 2c, Angelika Jasiak 2c, Karolina Słowik 2e, Aleksandra Czupryna 2f, Izabela Sikora 1c, Wiktoria Schab 1c.
Gratulujemy!
I jeszcz kilka zdjęć. siatka_dziew_2017.jpg

W czwartek uczniowie klasy 3b wybrali się na zdjęcia plenerowe w Parku Strzeleckim. Udało im się nie tylko uchwycić piękne, kolorowe barwy jesieni, ale nawet zaprzyjaźnić się z wiewiórką...
Zobaczcie sami. jesien_3b.jpg

1a i 1c w Karpackiej Troi

27
października
2017

26 października klasa 1a oraz kilkoro uczniów z klasy 1c wraz
z opiekunami panią Jadwigą Woyke i panią Martą Kowalską pojechali na wycieczkę do Trzcinicy koło Jasła, gdzie znajduje się skansen archeologiczny „Karpacka Troja”.

Odkryto tu jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad, która powstała
w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu. Uczniowie zobaczyli zrekonstruowane fragmenty wałów obronnych i domostwa. W sali ekspozycyjnej podziwiali odkryte na tym terenie przez archeologów skarby. Młodzież wzięła również udział w lekcji muzealnej pt.: „Troja – legenda i rzeczywistość.”
Zobaczcie więcej zdjęć. karpacka_troja.JPG

Zapraszamy do udziału w I etapie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 30 października o godz. 8.20 w sali 11.
Zadanie konkursowe polegać będzie na rozwiązaniu testu leksykalno - gramatycznego.
Regulamin konkursu i szczegółowy harmonogram poszczególnych etapów.

2b na wycieczce we Wrocławiu

20
października
2017

W dniach 11-12 października uczniowie klasy 2b, wraz z opiekunami: panią Elżbietą Ostrowską, panią Jadwigą Woyke oraz panem Arkadiuszem Koroną, wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.
Młodzież zwiedziła m.in. Halę Stulecia oraz Ogród Zoologiczny. Miała również okazję podziwiać Panoramę Racławicką i wystawy w Muzeum Narodowym: Sztuka Śląska XII - XVI i XVI - XIX w., Sztuka Polska XVII - XIX w., a także Sztuka Europejska XV-XX w. Dla większości najciekawszą stała się Sztuka Polska.
Jednym z punktów wycieczki był piękny Ogród Japoński, któremu jesień dodała nadzwyczajnego charakteru. Niezwykłym widowiskiem okazał się również pokaz specjalny multimedialnej fontanny, któremu towarzyszyła muzyka klasyczna. Nie zabrakło także zwiedzania takich miejsc jak Stary Rynek czy Ostrów Tumski.
Zobaczcie więcej zdjęć. 2b_wroclaw_2017.JPG

Tarnowski Turniej Matematyczny

19
października
2017

Kolejny etap przygotowań do Tarnowskiego Turnieju Matematycznego poprzez udział uczniów naszej szkoły w warsztatach. Najbliższe
warsztaty 21.10.2017 (sobota) rozpoczną się o godz. 10.00 w budynku C w sali C06 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Harmonogram warsztatów:
10.00-11.00 - Beata Czernecka wygłosi wykład pt. "Niezmienniki i kolorowanie"
11.00-11.30 - przerwa
11.30-13.00 - Edyta Garbarz wygłosi wykład pt. "Nierówności między średnimi"
Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem grupy panem
W. Cichockim.

W "Siódmym" obchodziliśmy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej Uroczystość w kinie "Marzenie" rozpoczęła część oficjalna, podczas której pan dyrektor, Marian Kozik złożył nauczycielom życzenia i wręczył nagrody.
Tradycyjnie podczas święta nauczycieli zaprezentowały się klasy pierwsze. W tym roku najciekawiej przedstawiły się klasy: 1f zajmując I miejsce, 1a i 1c, którym przypadło drugie miejsce i 1e, która znalazła się na trzecim miejscu.
Gratulacje!
Zobaczcie więcej zdjęć. DZIEN_NAUCZ_2017.JPG

FIFA CUP 2017 z "Siódmym"

10
października
2017

Zapraszamy do udziału w zawodach „Tarnów FIFA CUP 2017”. Szczegóły w regulaminie.
Regulamin FIFA CUP 2017.
LINK do zgłoszeń VII LO:
https://docs.google.com/forms/d/1Q-DxldqGXLNSIQwqgWl5Dc-iM9Ytg4LCr44CqhoI4Lk/viewform?edit_requested=true fifa.jpg

Tarnowski Turniej Matematyczny

5
października
2017

Informujemy, że rusza czwarta edycja konkursu matematycznego adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Tarnowski Turniej Matematyczny".
Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w zawodach matematycznych o podwyższonym stopniu trudności takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna. Turniej odbywa się pod patronatem JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i jest organizowany przez Zakład Matematyki.
Rozpoczynamy przygotowania do Tarnowskiego Turnieju Matematycznego poprzez udział uczniów naszej szkoły w warsztatach. Najbliższe warsztaty 07.10.2017 (sobota) rozpoczną się o godz. 10:00 w budynku C w sali C06 Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Harmonogram warsztatów:
10:00-10:45, dr hab. Marek Karaś wygłosi wykład pt. "There is no magic in the math” 10:45-11:15. przerwa
11:15-13:00, Dominik Burek wygłosi wykład pt. "Indukcja matematyczna"

Uczniowie zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem grupy panem W. Cichockim.

26 września klasa 1a wzięła udział w lekcji niemiecko-angielskiej zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków przez panią
Jadwigę Woyke oraz panią Magdalenę Stochmal.

W czasie lekcji uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych tworząc przekład wiersza z języka polskiego na języki angielski
i niemiecki. Rozwiązali także krótki quiz językowy oraz dopasowywali przysłowia
w języku polskim do ich odpowiedników w języku angielskim i niemieckim. Lekcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze a uczniowie ochoczo wykonywali przydzielone im zadania.
dzien_jezykow_2017.jpg

Na pierwszy w tym roku konkurs fotograficzny wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Przesyłaliście wspomnienia pięknych miejsc, interesujących zabytków, codziennych wakacyjnych dni.
Najlepsze zdjęcia przygotowali: Daria Kawula 1a - I miejsce; Angelika Prędota 3b
i Bartosz Tryba 3b - II miejsce; Alicja Kozioł 3b - III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymują: Klaudia Jasińska 1e, Angelika Klich 2b, Patrycja Lebryk 3b, Anna Kapustka 2b, Patrycja Oleksyk 2b, Gabriela Libirt 2b, Szymon Molczyk 3b.
Gratulujemy!
Natomiast tematem październikowego konkursu fotograficznego będą "Wszystkie barwy jesieni".
Zobaczcie więcej zdjęć. wrzesien_konkurs_fot.jpg

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór nowych, zdolnych osób zainteresowanych udziałem w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej. Debata próbna odbędzie się 5 października (6, 7 lekcja) w sali numer 5.
Każdy z ochotników będzie mógł pochwalić się swoimi zdolnościami retorycznymi i merytorycznymi, a także umiejętnościami w zakresie argumentowania poprzez przygotowanie osobistej wypowiedzi na dany temat.
Proponowane tezy:
1. Miłość jest ślepa
2. Skuteczne wychowanie jest tylko możliwe w oparciu o uniwersalne wartości
3. Warto być innym niż wszyscy
4. Istnieją granice wolności człowieka
5. W Polsce nie ma przyszłości dla młodych ludzi
Następnie kandydaci do drużyny VII LO w tegorocznej edycji Tarnowskiej Ligi Debatanckiej przygotują się do roli mówców podczas dwudniowych warsztatów, na których zagłębią się w tajniki debatowania.
Serdecznie zapraszamy odważnych i tych mniej odważnych do niezwykłego przedsięwzięcia jakim są debaty oksfordzkie!

Dzień Chłopaka w 2c

1
października
2017

29 września uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią, panią Renata Susułowską obchodzili Dzień Chłopaka. Dziewczyny dla każdego chłopaka przygotowały coś słodkiego.
2c_dzienchlop.JPG

3c na wycieczce w Krakowie

1
października
2017

26 września klasa 3c wraz z nauczycielami: panią Bożeną Parą i panem Andrzejem Mleczko pojechała do Krakowa, by wziąć udział w Salonie Maturzystów. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertami najważniejszych uczelni w Polsce, pobrać informatory i co najważniejsze na poważnie zastanowić się nad wyborem swojej życiowej drogi.
Prawdziwym strzałem w dziesiątkę było wysłuchanie wykładu Piotra Ludwikowskiego pt. "Przede wszystkim myśl - jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki". Dzięki temu nawet laicy odkryli, że matematyka może być prosta!
Idąc na to spotkanie grupa prowadzona przez pana Andrzeja Mleczko odwiedziła miejsca, gdzie znajdował się Instytut Geografii, nim został przeniesiony do Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. Były to następujące lokalizacje przy ul. Grodzkiej: Collegium Broscianum oraz dawny arsenał Władysława IV. Zwieńczeniem wycieczki było odszukiwanie na budynkach ciekawych symboli związanych mniej lub bardziej
z masonerią. 3c_krakow.jpg

Dzisiaj odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2016/2017. Zajęliśmy w kategorii chłopców IV miejsce w Tarnowie.
Wyniki ogłoszono podczas odbywających się na nowym stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego Otwartych Mistrzostw Tarnowa
w lekkiej atletyce. czwarte_miejsce.jpg

Drodzy uczniowie, rozpoczynamy kolejną edycję zmagań z językiem angielskim. Podobnie jak w ubiegłych latach będzie się on składał z pięciu etapów - pierwszy już w październiku.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w rywalizacji. Regulamin oraz szczegółowy harmonogram konkursu znajdziecie wkrótce na naszej stronie internetowej. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli anglistów.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli dziś w "Salonie Maturzystów" zorganizowanym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Młodzież z klas 3a, 3b i 3d wysłuchała wykładów poświęconych przygotowaniu się do matury matematyki i języka polskiego przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzyści mieli okazję zapoznać się
z wymaganiami i procedurami egzaminacyjnymi. Przejrzeli również oferty kształcenia uczelni wyższych z Krakowa i innych ośrodków akademickich. salon_maturzystow_2017.jpg

Klasa 3b warsztatach w OHP

23
września
2017

22 września uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Zajęcia były poświęcone kształtowaniu kariery zawodowej.
ohp_3b.jpg

W pierwsych tygodniach września uczniowie klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, wraz ze swoimi wychowawcami
i pedagogiem szkolnym, uczestniczyli w ogniskach integracyjnych.

Spotkania odbywały się na kampingu przy ul. Piłsudskiego. Jak wspominają pierwszoklasiści, każde upłynęło w miłej i spokojnej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość lepszego poznania swoich kolegów. Dzięki spotkaniom atmosfera
w klasach jest przyjemniejsza i cieplejsza.
Zobaczcie jak było w klasie 1c i klasie 1f. ogniska_2017.jpg

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Regulamin konkursu fotograficznego.

Szansa na stypendium

20
września
2017

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej
z małych miejscowości.

Stypendium mogą otrzymać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy spełniają podane kryteria:
- uzyskali średnią ocen 4,5;
- pochodzą ze wsi lub małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców;
- posiadają dochód brutto na jednego członka rodziny niższy niż 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto ogłaszanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej;
- posiadają dodatkowe osiągnięcia w nauce, wolontariacie, sporcie itd.;
- uzyskali pozytywną opinię katechety, wychowawcy oraz proboszcza.
Miesięcznie stypendyści otrzymują do 310 zł. Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski.
W ciągu roku szkolnego stypendyści spotykają się w gronie diecezjalnym na rekolekcjach, zimowiskach, dniach skupienia. Nad ich formacją czuwają księża koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania
o charakterze wolontariatu.
Aby złożyć wniosek o stypendium należy skontaktować się z koordynatorem diecezjalnym – w diecezji tarnowskiej jest nim ks. Tadeusz Michalik
(kontakt: 14/ 631 173 50, Wydział Katechetyczny, ul.Legionów 30, Tarnów).
Więcej informacji:www.dzielo.pl. dzielo_tysiaclecia.jpg

Ogłaszamy coroczną zbiórkę przyborów szkolnych dla wychowanków Klubu Integracji Międzypokoleniowej „Lumen” (dawna świetlica profilaktyczno-wychowawcza).
Przewodniczący klas proszeni są o kontakt z organizatorami akcji - panią Magdaleną Stochmal lub panią Urszulą Banaś-Mróz do dnia 20.09.2017.

Uwaga absolwenci

6
września
2017

Świadectwa dojrzałości poprawki będą wydawane w dniu 12 września
w godz.8.00-15.00.

Rodzice składają dokumenty do 15 września. Dochód netto nie może przekroczyć 514,00 zł na jedną osobę w rodzinie, hektar przeliczeniowy to 288,00 zł.
Dokumenty do pobrania.
Oświadczenie.
Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego.
Informacja o fakturach.

Znowu w szkole

4
września
2017

Społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła dzisiaj nowy rok szkolny. Uroczystość odbyła się w kinie "Marzenie", a poprzedziła ją Msza Święta w Bazylice Katedralnej.
Na część oficjalną złożyły się prezentacja multimedialna poświęcona rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wystąpienie dyrektora szkoły, pana Mariana Kozika. Następnie uczniowie klas drugich i trzecich zaśpiewali piosenki, w trzech językach, które z optymizmem wprowadziły obecnych w nowy rok szkolny.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas,
a pierwszoklasiści także na zwiedzanie szkoły.
Więcej zdjęć w galerii. ROZPO_2017.JPG

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczniemy uroczyście 4 września
o godz. 9.00 w kinie "Marzenie".

Wcześniej, o godz. 8.00 w Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy!

Starsze informacje w Archiwum.