Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2019 roku po raz 11 wyruszy ORSZAK TRZECH KRÓLI . PO mszy św. ok godziny 13 wszyscy tarnowianie będą mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu , które na trwale wpisało się w tradycje naszego liceum. Orszak przejdzie przez Rynek , ul. Wałową, ul. Targową i zakończy się w szopce w Klasztorze Bernardynów. W tym roku widowisko przygotowane przez prof. Renatę Susułowską obsadzać będą uczniowie kl.I a , IIa, II f ,III a i III e .Trzej królowie dosiądą koni ,a Herodowi towarzyszyć będzie diabeł , który w tamtym roku budził największe zainteresowanie wśród dzieci . W przygotowanie tego projektu zaangażował się cały sztab ludzi. Wśród najbardziej aktywnych odnajdziemy prof.M. Drwala , Ks.L. Matykę , prof. J. Woyke , prof. A. Koronę , prof. J. Sorotę . Pan Dyrektor postarał się o to , aby współpracowały z nami Kuria , Urząd Miasta , Orkiestra Zakładów Azotowych , Straż Miejska , Policja, Tarnowski Teatr i prywatne osoby, które należą do sympatyków naszej szkoły . Zapraszamy na to wspaniale i ważne wydarzenie , w którym wystąpi 30 uczniów VII LO. Ciekawostką może być ze każdego roku do pochodu przyłączają się inne szkoły i organizacje.

Post Author: 7lo